Pozvánka na výstavu a vernisáž

pozvanka_MYNatálie Hošková a Marie Ladrová se potkaly na AVU v intermediálním ateliéru Milana Knížáka. Jejich spolupráce se zpočátku týkala převážně hudby a vzniklo tak experimentální hudební duo založené na hlasové inprovizaci a hře dvou nástrojů těreminu a violoncella.
Natálie se ve své výtvarné tvorbě snaží zkoumat možnosti abstrakce a objevovat tak skrytá témata týkající se smrti, úkrytu, vztahů k sobě a k jiným bytostem. Používá pro své cíle malbu, objekt, performanci, hudbu, fotografii. Její práce je tichou cestou objevování a vztahování se k současnému světu.
Marie se dlouhodobě zabývá technikou akvarelu, maluje velkoformátové obrazy vlastnoručně vyráběnými mořidly a objevuje tak nové technické postupy spojené s pradávnými metodami barvičů látek. Také znovu oživila pradávnou technologii zpracovávání chorošů, ze kterých vytváří své objekty. Hlavními jejími tématy jsou: tělo, krajina, houby.
Jejich společná výstava bude průsečíkem osobních cest a objevů vnitřních krajin, zkoumáním jejich společného vztahu a radosti ze spolupráce.

Při vernisáži v sobotním odpolední 1.7.2017 zahrají samy autorky.
Výstava potrvá do 5. srpna. Přístupná bude v SO a NE od 14 do 18 hod., v jiné dny na vyžádání po tel. domluvě na tel. 777 329 932.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.