Načítání Akce

« Vše Akce

  • akce již proběhla.

Rest(y) Novýho (z)boží!

17.8.2019 @ 11.00 - 13.00

Dovolujeme si Vás pozvat na třetí letošní vernisáž výstavy studentských prací s názvem

2019_3_ plakat_restyRest(y) Novýho (z)boží! 

Galerie CoCo, Dobrš, 17. srpna od 11:00 hod.

kurátorka: Květa Čulejová, Design Cabinet CZ, z. s.

Nový (z)boží! je název výstavy prací studentů designu, které získaly ocenění v soutěži o Národní cenu za studentský design Vymysleli ho studenti, kteří považují oficiální pojmenování národní soutěže za fádní, neatraktivní, nudné – není prostě cool. Studentský design je přeci Boží! A je zbožím k prodeji a koupi. Každým rokem se samozřejmě rodí nové produkty, tedy zboží (slovo nové taky není cool, proto nový).
Soutěž o Národní cenu za studentský design probíhá v České republice 29 let. Vymyslelo ho Design centrum ČR (v roce 2007 zrušené), štafetu její organizace převzal spolek dobrovolníků Design Cabinet CZ. Soutěž je anonymní a profesionálně náročná. Práce hodnotí tři na sobě nezávislé poroty.
Výsledky se v ČR prezentují na výstavách Nový (z)boží!, v zahraničí pod názvem New G(o)ods! K vidění bylo nejen v Praze, Brně a Plzni, ale také New Yorku, Londýně, Pekingu, Moskvě, Vídni, Mnichově, Berlíně, Miláně, Stockholmu, Madridu, Haagu, Bratislavě, Budapešti, Kielcích, Bukurešti, Plovdivu aj.
Na výstavách se představují jak studentské vize, tak prototypy a produkty, vždy doprovázené plakáty. Na zámku v Dobrši je k vidění výběr z plakátů, které si studenti v létech 2008 – 2017 zapomněli z výstav vyzvednout. Proto Rest(y) (aby to bylo cool).
Každým rokem je některý ze studentů grafického designu autorem vizuální komunikace soutěže. V jejím duchu pak vypadají bannery, úvodní výstavní panely, katalogy, diplomy, logotypy a vše, co se k soutěži pojí. Na Dobrši se poprvé představují úvodní panely několika ročníků, z nichž je vidět, jakou úroveň a náboj soutěž má, a jakou atmosféru grafické zpracování výstav vyvolává.
Poroty rozhodují o udělení titulů Národní cena za studentský design, Excelentní studentský design a Dobrý studentský design. Zvláštní ceny udělují rektoři a děkani univerzit a vysokých škol, ředitelé muzeí a významných profesionálních institucí.
Na organizaci soutěže spolupracují dobrovolníci z řad studentů a přátel designu. Od roku 2008 do roku 2019 jich bylo kolem sta. Soutěž finančně podporují firmy Dům bytové kultury Praha, Grund a Jablotron.

Výstavu v podkrovním prostoru galerie CoCo můžete navštívit do 7.9.2019!

Výstava se koná v rámci programu 5. ročníku cyklu s názvem MÍSTO PŮSOBENÍ _DOBRŠ a je oficielním doprovodným programem Mezinárodního hudebního festivalu DOBRŠSKÁ BRÁNA.

GALERIE JE PODPOROVÁNA V ROCE 2019 V RÁMCI DOTAČNÍCH PROGRAMŮ JIHOČESKÉHO KRAJE “ PODPORA MUZEÍ A GALERIÍ” A „PODPORA KULTURY“.

Podrobnosti

Datum:
17.8.2019
Čas:
11.00 - 13.00
Akce Category:

Pořadatel

Galerie Co Co
Telefon:
777 329 932
Email:
Webová stránka:
www.galerie-coco.cz

Místo konání

Dobrš
Dobrš 1
Drážov, Jihočeský Česká republika
+ Mapa Google
Webová stránka:
www.galerie-coco.cz